KO REIKIA, NORINT TAPTI IR IŠLIKTI TOP DARBDAVIU

western union

CV-Online organizuotuose „TOP Darbdavio“ rinkimuose antrą kartą iš eilės laimėjo Western Union Processing Lithuania, UAB.

Kalbamės su „Western Union“ personalo vadove Živile Valeišiene, apie buvimą TOP darbdaviu.

Zivile Valeisiene

Ką Jūsų įmonei reiškia būti TOP Darbdaviu?

Mums šis apdovanojimas yra atsakomybė ir įsipareigojimas išlaikyti aukštus standartus.

Kuo ypatinga Jūsų įmonė? Kokie jos išskirtinumai ar pranašumai?

Mūsų įmonės ypatybė – atvira kultūra. Palaikydami atvirą kultūrą, labai daug ir įvairiais formatais dalinamės informacija. Siekiame, kad informacija darbuotojus pasiektų laiku ir tinkama forma. Skatiname bendrauti ir bendradarbiauti. Tai abipusis ryšys, vadovai dalinasi informacija su darbuotojais, darbuotojai atvirai ir betarpiškai dalinasi informacija tarpusavyje ir su vadovais. Iškilę klausimai atsakomi čia pat, problemos sprendžiamos nelaukiant numatyto pokalbio su vadovu.

„Western Union“ ieškančius darbo patraukia ir tuo, kad niekur neišvykdamas, dirbdamas Vilniuje bendradarbiauji su kolegomis iš viso pasaulio. Iš Vilniaus aptarnaujame ir dirbame su Europos, Vidurio Rytų ir Azijos, JAV, Kanados, Afrikos rinkomis.

Kolektyvas Vilniuje yra tarptautinis. 34 skirtingų tautybių jauni žmonės bendraudami su klientais ir kolegomis naudoja apie 30 kalbų. Bazinis reikalavimas kandidatams yra puikios anglų kalbos žinios, bet kuri kita užsienio kalba yra didelis privalumas, yra galimybė mokytis kitų užsienio kalbų įmonės viduje.

Western Union biurasKokia įmonės struktūra ir karjeros galimybės?

Western Union Processing Lithuania, UAB įmonė veikia nuo 2010 metų gegužės mėnesio. Per 5 veiklos metus Lietuvoje įmonė subūrė beveik 1500 profesionalų komandą, kasmet paaugdama apie 30% per metus, ne išimtis buvo ir 2015 metai. Darbuotojų amžiaus vidurkis – 27 metai.

Esame netipinė, nevienalytė organizacija, turinti funkcijų įvairovę ir galinti pasiūlyti įvairiausią darbo turiniu profilį. 2015 m. ,,Western Union“ Lietuvoje daugiausiai samdė darbuotojus į atitikimo teisės aktams (angl. Compliance), apskaitos ir finansų, operacijų (susijusias su pinigų perlaidomis, pardavimo kanalų pajungimu ir aptarnavimu) ir skaitmeninio verslo (angl. Digital) funkcijas.

Pati didžiausia ir sparčiausiai auganti yra atitikties teisiniam reguliavimui funkcija, joje dirba daugiau nei 1/3 visų įmonės darbuotojų. Kita, ne ką mažiau svarbi ir greitai auganti yra skaitmeninio verslo šaka. Talentinga komanda ir puikūs darbo rezultatai paskatino „Western Union“ vadovus skirti dar daugiau verslo paslaugų kūrimo, diegimo ir vystymo funkcijų skaitmeninėje erdvėje Lietuvoje įsikūrusiam plėtros padaliniui. Be viso to įmonėje dar yra: žmogiškųjų išteklių, IT, rinkodaros, procesų valdymo, audito funkcijos ir vidinė reklamos agentūra.

Jaunimui mūsų įmonė patraukli augimo ir karjeros (tiek vertikalios, tiek horizontalios) galimybėmis. Kasmet įmonės viduje juda apie trečdalis kolektyvo.

Zivile Valeisiene Western UnionFunkcijos skirtingos, darbuotojų daug, kaip juos pavyksta sujungti į vieną komandą?

Didelę įtaką bendram darbui, tikslo siekimui turi įmonėje veikiantys 13 veiklos komitetų, kuriuose savanoriškais pagrindais dalyvauja daugiau nei trečdalis įmonės darbuotojų ir taip jie netiesiogiai prisideda prie įmonės valdymo.

Viskas prasidėjo nuo idėjų komiteto. Darbuotojai turėjo daug idėjų, kurias norėjo realizuoti. Įmonė nusprendė, kad reikia įgalinti šiuos darbuotojus, padaryti juos atsakingus už savo idėjų įgyvendinimą. Suteikėme laisvę įgyvendinti savo idėjas ir išmokėme, kad idėja turi būti paruošta kaip verslo planas. Daugumai „Western Union“ darbuotojų tai yra stiprus motyvatorius.

Vienas iš pavyzdžių – praktikos komitetas, kuris sugeba pritraukti daug norinčiųjų atlikti praktiką, iš kurių daugiau nei pusė pasilieka dirbti įmonėje. Praktikos komitete yra 20 darbuotojų, kurie kuria programas, ieško naujų būdų ir kampų praktikantų pritraukimui.

Mokymo ir tobulėjimo komitetas tai lyg vidinis trenerių klubas. Darbuotojai skatinami dalintis žiniomis, patirtimi. Neretai iniciatyvos virsta vidine mokymų programa, pvz. įmonėje dirbantys ispanai, italai, prancūzai moko kalbų, lietuviai moko užsieniečius lietuvių kalbos.

Komitetuose darbuotojai įgyja naudingų kompetencijų, kaip valdyti projektus, kaip suburti komandą, prisiimti atsakomybę. Komitetuose susiburia darbuotojai iš skirtingų funkcijų: finansų, IT, teisės. Tai vienas iš komandos formavimo būdų. Daug praktikų susiformavusių komitetuose sugrįžta atgal į funkcijas.

Ypatingai mūsų darbuotojai vertina įmonės visame pasulyje palaikoma savanorystės kultūra. Kiekvienas darbuotojas 8 val. per metus arba 1 darbo dieną gali skirti norimai savanoriškai veiklai. Ši diena yra apmokama. Tokiu būdu mes skatiname dalinimosi kultūrą. Komandos vienijasi, ieško kaip prasmingai galėtų praleisti dieną. Po tokios veiklos yra dalijamasi tiek puikiais nuveiktais darbais, tiek emocijomis. O juk geros emocijos, kai jomis dalijamasi, skleidžiasi toliau.

Kokiomis vertybėmis vadovaujasi įmonės darbuotojai?

„Western Union“ vadovaujasi penkiomis elgsenomis. Dažnai įmonės įvardina vertybes, o Western Union savo vertybes pertransliuoja į elgsenas:

  1. Keičiantis taisykles (ang. Game changer)
  2. Įkvėptas (angl. Inspired)
  3. Atsakingas (ang. Responsible)
  4. Bendradarbiaujantis (ang. Connected)
  5. Veiklus (ang. Driven)

Kiek ir kokių darbuotojų ieškosite šiais metais?

Tikslių skaičių dar negaliu pasakyti, kiek ir kokių darbuotojų ieškosime šiais metais, nes kaip tik yra baigiamas planavimo procesas. Nedvejodama galiu pasakyti, jog galimybių galėsime pasiūlyti pačių įvairiausių.

Šiuo metu įmonės galima kandidatuoti į šiuos Western Union darbo pasiūlymus.

Dalintis su kitais
Surask savo svajonių darbą!

1 komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *