KARJEROS PLANAVIMAS. Nuo ko pradėti?

karjeros planavimas

Karjera sustojo vietoje, norite pakeisti karjeros kryptį, o gal ieškote savo pirmojo darbo? Nuo ko pradėti, kad darbo paieška neužtruktų ir būtų tikslinga.

Karjeros planavimas turėtų prasidėti nuo šių bazinių 5 žingsnių:

1. Savianalizės: išanalizuokite ir susisteminkite savo stiprybes, išskirtinumus, turimus įgūdžius, kompetencijas, asmeninę ir darbinę patirtį, pasiekimus, potencialą. Nepraleiskite net smulkiausių dalykų, kurie iš pradžių gali pasirodyti visai nereikšmingi, bet būtent iš tokių smulkmenų ir sudarysite savo, kaip profesionalo, paveikslą.

Galite pradėti nuo 10 jūsų turimų įgūdžių ir 10 asmeninių savybių (stiprybių) sąrašo. Paskui pabandykite abu šiuos sąrašus papildyti dar po 10 punktų. O paskui – dar po 10. Pamatysite, įsivažiuosite ir savyje atrasite daugybę įrodymų, kur link galite kreipti savo karjerą.

Taip pat atsakykite sau į tokius klausimus: kuo patinka dabartinis darbas (užduotys, atsakomybė), ką galėtumėte daryti papildomai, kitaip, ar kažką kito? O kuo nepatinka dabartinis darbas? Kokias užduotis atliekate lengvai ir su dideliu susidomėjimu, o kokios užduotys jums yra tikra kančia? Kodėl norėtumėte daryti kažką kito? Atsakę į šiuos klausimus turėsite jums tinkamo darbo užduočių sąrašą, taip lengviau identifikuosite, į kuriuos darbo pasiūlymus galite jau dabar siųsti savo CV.


2. Pagalba: jei reikia, atlikite (karjeros/asmenybės) testus, pasitarkite su jus dominančios darbo srities profesionalais ar karjeros konsultantais, jie turi patirties ir žinių, kaip pasirinkti tinkamą darbą, kaip jo ieškoti ir jį gauti. Tinkamo darbo testas – parodys 5 labiausiai ir 5 mažiausiai jums tinkamus darbus.


3. Rinkos analizės: kai jau išsiaiškinote, koks darbas jums tiktų pagal jūsų turimus įgūdžius ir patirtį, pasižvalgykite, ar tokių darbų yra Lietuvos rinkoje, užsienyje? Ko reikia norint gauti trokštamą darbą? Atsakymus į šiuos klausimus rasite karjeros portaluose, peržvelgę įmonių darbo pasiūlymus; žiniasklaidoje (nacionalinėje, ar tarptautinėje), kuri nuolat informuoja apie situaciją darbo rinkoje; socialiniuose tinkluose (LinkedIn); įmonių tinklalapiuose ir t.t. Kuo daugiau informacijos šaltinių stebėsite, tuo aiškesnis vaizdas susidarys apie darbo rinkos paklausą ir pasiūlą ir jūsų galimybes įsidarbinti vienoje ar kitoje įmonėje ir pareigose.


4. Svajonių darbo vizualizacijos: įsivaizduokite, kokia yra jūsų svajonių įmonė, kuo ji užsiima, kur ji įsikūrusi, koks jos dydis, darbo vieta, kolektyvas, vertybės, darbo pobūdis, atsakomybė? Gal jau žinote konkrečias įmones, kurios atitinka jūsų svajonių įmonės kriterijus? Kodėl gi į jas nesikreipus ir nepasiūlius savo kandidatūros? O gal galėtumėte patys sau sukurti savo svajonių darbo vietą?


5. Potencialo audito: jei darbo paieška užtrunka, šiek tiek įdėmiau panagrinėkite, ko trūksta, norint gauti/dirbti svajonių darbą? Kaip galėtumėte pašalinti trūkumus? Kaip ir kur galite įgyti trūkstamų žinių, įgūdžių ir pan. Nesustokite tobulėti net arba ypač darbo paieškos metu.

Karjeros planavimas gali pareikalauti ir plano B, ir plano C. Būkite pasiruošę.

NAUJAUSI DARBO/KARJEROS PASIŪLYMAI

Dalintis su kitais