Gauti darbą jo neieškant. Norėtumėt taip? Darbo neieškot, o jis ima ir atsiranda. Tiksliau, jus kažkas suranda ir pasiūlo jums darbą. Kas gi taip nenorėtų? Dar būtų gerai, kad ir atlyginimą pasiūlytų normalų. Na, tokį normalų, kad priėmus darbo pasiūlymą, nesipiktindami galėtumėt (jei ir kai reikės) dėl to NORMALAUS atlyginimo pavargti.
Ir dar kad darbas būtų arčiau namų ir kad suteiktų sveikatos draudimą ir šiaip, kad kolektyvas bei vadovybė nekeltų per daug streso.
Pasaka.
Taigi, pasakysiu paprastai – visa tai galite gauti, net ir specialiai neieškant. Tam jums reikės šių dalykų:
- Turėti (svarios) darbo patirties. Geriau kokybiškos ir su augimu, nei tiesiog ilgos ir neaktualios. Neturite tokios? Ką galite padaryti, kad situacija pasikeistų? Kaip ir kur galėtumėte įgyti reikalingos patirties, kuri leis judėti aukštyn? Keli variantai (priklausomai nuo to, ar jūs darbo rinkos naujokas ar senbuvis): pradėti nuo tikslingai pasirinktos praktikos, stažuotės, žemesnių bet atitinkamos srities pareigų, papildomų atsakomybių prisiėmimo, savanorystės. Turite darbo patirties, bet nesusijusios su būsimu darbu? Kur galėtumėt įgyti reikalingos patirties? Gal dabartiniame darbe, tik kitame skyriuje, savarankiškai dirbant? O gal jūsų turimoje ankstesnėje darbo patirtyje atrasite vertingų dalykų, kurie pravers būsimame darbe? Beliks visa tai tik tvarkingai aprašyti.
- Turėti darbo rinkoje paklausių įgūdžių: užsienio kalbų žinių, skaitmeninių įgūdžių, profesinių žinių, specifinių darbui reikalingų įgūdžių. Neturite? Nei to, nei ano? Kur ir kaip galėtumėte įgyti reikalingų įgūdžių? Gal savarankiškai, gal kursuose, mokymuose, persikvalifikavimo programose, atliekant praktiką? Nedelskite, užpildykite trūkstamas spragas.
- Turėti išsilavinimą. Nebūtinai susijusį su jūsų darbu, nes ne visuomet pavyksta dirbti pagal išsilavinimą (tai ir nebūtina), tačiau bent jau turėti įrodymų, kad gebate mokytis, turite žinių ir gebėjimų jas taikyti. Mokytis niekada ne vėlu, todėl pasiteisinimai čia nepadės.
- Pasitikėti savimi bei žinoti savo vertę. Žinau, sunkus reikalas. Na, bet reikia. Turite žinoti, kas jūs, kaip specialistas, asmenybė, profesionalas. Kai žinosite jūs, žinos ir kiti.
- Visa tai sudėti į gražią formą – CV bei pasirūpinti tinkamu gyvenimo aprašymo „apgyvendinimu“ ten, kur jus suras potencialūs darbdaviai ir pasiūlys jums darbą. Jei norite, kad jus surastų, darbdaviams suteikite galimybių jus surasti. Ir jei norite dirbti rimtoje, atsakingoje įmonėje, tuomet savo CV apgyvendinkite, ten, kur tokios įmonės ir lankosi. Jei manote, kad patalpinus savo CV į abejotino turinio portalą jus ras neabejotinos reputacijos darbdavys, linkiu pagalvoti dar kartelį. Jei manote, kad kažkokioje grupėje (kurios net pavadinimo neatsimenate) jūsų greituoju būdu brūkštelėtas sakinys, kad ieškote bet kokio darbo, sulauks tikslinio darbdavių dėmesio, patarčiau apie darbo paiešką arba jūsų suradimą/savireklamą pradėti galvoti šiek tiek rimčiau.
Yra dar vienas variantas, kai jus suranda darbdaviai, net kai jūs neturite CV. Bet tai jau, kaip sakant, kitas lygis. Jei jus suranda ir jums siūlo darbą, kai jūs viešoje erdvėje nesate palikę jokių darbo paieškos pėdsakų, reiškia, kad apie jus kalba jūsų darbai. O tam vėl reikia 4 pirmų anksčiau išvardintų punktų. Greičiausiai jūs turite svarios darbinės patirties, reikalingų įgūdžių, išsilavinimą ir pagrįstai pasitikite savimi. Gauti darbą jums nebus sudėtinga.
Tačiau, kas jei jūs išpildėte visus punktus, bet jums vis tiek niekas nesiūlo darbo? OK, dar kartelį pereikite per kiekvieną punktą, ar tikrai viską turite, ko reikia šiandieninei rinkai?
Šiandieninei darbo rinkai reikia šių darbuotojų.
Ar jūsų CV yra ten, kur kandidatų ieško jus dominantys darbdaviai? Įrašykite savo CV į CV-Online duomenų bazę, kurioje kasdien sau tinkamų darbuotojų ieško šimtai gerų įmonių.
Na ir pabaigai, gauti darbą galima naudojant daug daugiau priemonių ir būdų, nereikėtų apsiriboti tuo, kad čia jus turėtų sumedžioti ir pasiūlyti jums darbą. Daugiau darbo paieškos patarimų rasite čia.