Pavadinimas tikriausiai Jums skamba juokingai – ką daryti darbe, kai nėra ką daryti? Kaip taip gali būti?
Na, tai greičiausiai nėra labai dažnai pasitaikantis atvejis, tačiau tikrai būna tokių situacijų, kai netikėtai darbo vietoje dingsta elektra ar internetas. Šiuo atveju, jeigu Jūsų darbas susijęs su kompiuteriu, liekate be pagrindinės darbo priemonės. Žinoma, būna ir tokių situacijų, kai visos įmonės procesai yra užstrigę ir užduotys, kurias turėtumėt atlikti, Jūsų taip ir nepasiekia. Gali būti ir taip, jog Jūsų vadovas visiškai nesirūpina, ar Jūs turite ką veikti arba jis tiesiog nežino kokias užduotis Jums paskirti.
Tad jeigu atsidūrėte tokioje situacijoje, labai svarbu žinoti, kaip efektyviai ir naudingai išnaudoti turimą laiką.
Mes pateikiame Jums 10 patarimų ką veikti darbe, kai nėra ką daryti:
- Susitvarkyti darbo vietą
Kaip dažnai tvarkotės savo darbo vietą? Greičiausiai būnate per daug užsiėmęs, kad nusivalytumėte dulkes ir susitvarkytumėte savo darbo stalą. Bet tai gali būti puiki veikla kai neturite ką veikti darbe. Nuvalykite visus paviršius taip pat ir kompiuterį, sudėliokite įvairius popierius ar dokumentus į jiems skirtas vietas. Galbūt net sugalvosite naujų būdų kaip Jūsų darbo vietą paversti dar jaukesne. Galite pabūti šiek tiek kūrybingi ir paieškoti paveiksliukų ar užrašų, kurie Jums suteiktų motyvacijos, juos pasigaminti ar atsispausdinti ir pasidėti šalia savo darbo vietos. Tokiu būdu ne tik puikiai praleisite laiką, bet ir turėsite tvarkingą darbo vietą.
2. Pagaliau atlikti užduotis, kurias atidėliojote
Greičiausiai daug dirbate ir turite pasilikę tam tikras užduotis, kurių dar nespėjote atlikti. Vis atidėliodavote, sakydavote, kad pabaigsite vėliau, bet laiko toms užduotims taip ir neatrasdavote. Galbūt dabar puikus metas jas užbaigti? Dažniausiai įvairios smulkios užduotys būna paliktos užnugaryje, nes tam reikia skirti nemažai laiko. Na, jeigu darbdavys nesuteikia Jums daugiau darbo užduočių, dabar galite savo laiką skirti užduotims, kurias atidėliojote.
3. Prisiminti seniai apleistus projektus ir susiplanuoti ateities darbus
Tikriausiai turite užrašinę pilną idėjų, kurios taip ir nebuvo įgyvendintos. Galbūt tai seniai pamiršti projektai, kurių taip ir nepristatėte savo vadovui. Dabar turite laiko ne tik išplėtoti šiuos projektus, bet ir sugalvoti naujų idėjų. Galbūt sugalvojote būdą kaip sustiprinti darbuotojų motyvaciją ar norite įvesti naujas tradicijas darbe. Visas šias idėjas susirašykite ir susidėliokite veiksmų planą, paruoškite prezentaciją, pasitarkite su vadovu, padarykite susitikimą su visais darbuotojais ir pristatykite savo idėjas. Taip ne tik turėsite ką veikti darbe kai nėra ką veikti bet ir pagerinsite darbo aplinką, o galbūt pristatysite projektą, kuris pakeis visą Jūsų karjeros kelią.
4. Padėti savo kolegoms
Jūs neturite ką veikti, tačiau Jūsų kolegų stalas nukrautas popieriais ir darbais. Galbūt tai galimybė Jums padėti kolegai ir sumažinti turimą darbo krūvį. Tiesa, greičiausiai tikrai negalėsite padėti su visais darbais, pavyzdžiui, jei dirbate rinkodaros skyriuje gal nesugebėsite išvesti finansų skyriaus analizės. Tačiau kolega tikrai įvertins Jūsų gerus norus ir galbūt perleis Jums tokius darbus, kuriuos tikrai sugebėsite padaryti.
5. Išmokti kažką naujo
Kaip sakoma, mokomės visą gyvenimą, tad kodėl neišnaudojus to laiko produktyviai ir neišmokus naujų įgūdžių, kuriuos vėliau galėsite pritaikyti savo darbe? Visada po ranka turėkite kokią nors mokomojo stiliaus knygą, kuri galėtų praversti neturint pakankamai darbo. O jeigu yra galimybė, panaršykite internete, galbūt surasite įdomių straipsnių arba internetinių kursų, kurie taip pat pravers darbe. Taip ne tik tobulėsite, bet ir naudingai praleisite suteiktą laiką.
6. Išsiaiškinti, kokius privalumus suteikia įmonė ir jais pasinaudoti
Tikriausiai žinote didžiąją dalį privalumų, kuriuos Jums suteikia darbdavys, tačiau gal yra ir tokių apie kuriuos net nenutuokėte? Laikas tuo pasidomėti! Pasikalbėkite su kolegomis ar su darbdaviu ir galbūt sužinosite, jog turite galimybę apsilankyti sporto klube ar su nuolaida pavalgyti šalia esančioje kavinėje. Net nepagalvojote apie tai? Eikite išsiaiškinti ir pasinaudokite galimybėmis, kurias suteikia Jūsų įmonė.
7. Pasidomėti artimiausiu metu įvyksiančiais renginiais, kurie būtų susiję su Jūsų veikla
Galbūt vertėtų pasidomėti artimiausiu metu įvyksiančiais renginiais? Galbūt surasite konferenciją ar paskaitą, kuri būtų naudinga ir Jums, ir Jūsų kolegoms? Greičiausiai tai bus mokomojo pobūdžio renginiai apie Jūsų darbo sritį arba visą rinką. Kodėl gi nepasinaudojus proga ir neužsiregistravus? O šia galimybe pasidalinkite ir su savo kolegomis. Padarysite gerą darbą ne tik sau, bet ir jiems.
8. Pasidaryti 5-erių metų karjeros planą
Jei šiuo metu darbe neturite ką dirbti, galbūt vertėtų apmąstyti savo karjeros kelią. Panagrinėkite užduotis, kurias Jums patinka atlikti. Ar tikrai dirbate tą darbą, kuris Jums labiausiai tinka? Jei nesate tikri, pabandykite atlikti CV-Online siūlomą tinkamo darbo testą, kuris atskleis penkis Jums labiausiai tinkamus ir penkis netinkamus darbus. Galbūt nuspręsite, jog norite keisti savo karjeros kelią, o galbūt Jūsų darbas Jums labiausiai tinka ir patinka. Pamąstykite, ką norite pasiekti ateityje ir susidėliokite ateities planą. Kur Jūs save matote po 5-erių metų?
9. Patikrinti, ar atlyginimas, kurį gaunate, yra toks pat kaip ir rinkoje
Tikriausiai niekada nesusimąstėte, ar Jūsų atlyginimas yra lygiai toks pat kokį galėtumėte gauti kitur. Na, tuomet tai puiki galimybė skirti tam laiko ir išanalizuoti kokius visgi atlyginimus gauna Jūsų darbo srities specialistai. O čia gali padėti CV-Online atlyginimo tyrimo portalas manoalga.lt, kuriame galėsite patikrinti Jus dominančių pareigų vidutinį atlyginimą rinkoje. Ar Jūsų atlyginimas atitinka šiuos rezultatus? O gal gaunate daugiau nei vidutinį atlyginimą?
10. Susikurti CV
Turėti savo CV visada pravartu. Žinoma, kai turite mylimą darbą, gyvenimo aprašymo greičiausiai gali neprireikti, tačiau jei darbo metu neturite kitų darbų, galite skirti savo laiką ir dėmesį naujo CV sukūrimui ar jo patobulinimui. Juk geriau turėti jau paruoštą ir pilnai sutvarkytą gyvenimo aprašymą, nei pulti jį daryti kai kas nors Jūsų paprašys? Galbūt sulauksite geresnio pasiūlymo iš kitos įmonės? O galbūt nuspręsite keisti savo karjeros kelią ir ieškoti naujo darbo? Jei nežinote nuo ko pradėti, susikurkite savo CV mūsų portale.
Autorius: Gerda Šimukauskaitė, ISM studentė, CV-Online praktikantė