Jaunimas pokyčių fronte: kodėl darbas NVO tampa siekiamybe?

Karjeros galimybėms plečiantis, o žmonėms siekiant pasitenkinimą teikiančios ir pozityvią įtaką visuomenei darančios veiklos, darbas nevyriausybinėse organizacijose (NVO) tampa vis patrauklesnis. Kviečiame susipažinti su priežastimis, skatinančiomis jaunimą vis dažniau rinktis darbą NVO sektoriuje bei įsitikinti šio karjeros kelio patrauklumu, siekiant suderinti profesinius tikslus su savo vertybėmis.

Prasmingo pokyčio kūrimas

Vienas iš svarbiausių darbo NVO sektoriuje privalumų – galimybė kurti reikšmingą poveikį visuomenei. NVO daugiausia dėmesio skiria įvairioms socialinėms, aplinkosaugos ir humanitarinėms problemoms spręsti, tad darbas visada yra susijęs su teigiamų pokyčių siekiu. Asociacijos „Aktyvus Jaunimas” narė Austėja teigia, jog „dirbant NVO, visada prisidedi prie socialinių problemų sprendimo, tad šios problemos nebeatrodo nutolusios nuo kasdienybės – jų matai daug, tad ir neignoruoji, stengiesi prisidėti prie geresnio pasaulio kūrimo”.

Nesvarbu, ar tai būtų darbas su žmogaus teisių gynimu, tvarumo skatinimas, ar pagalbos pažeidžiamoms bendruomenėms teikimas, darbas NVO sektoriuje sukuria galimybes, kurios yra artimos daugelio jaunų žmonių vertybėms. Klaudija, asociacijos „Aktyvus Jaunimas” komandos, atsakingos už aplinkosaugos temos projektus, vadovė, patvirtina, jog „tai vieta, kur gali įgyvendinti savo idėjas bei kurti teigaimą pokytį geresnio pasaulio link, kas man pačiai darbe yra labai svarbu bei vertybiškai artima.“

Įvairi ir dinamiška darbo aplinka

Nevyriausybines organizacijos veikla pasižymi įvairia bei lanksčia darbo aplinka, dažnu atvejų apimanti net šalių bei kultūrų įvairovę, kas sukuria unikalias visapusiško tobulėjimo galimybes. Kolegos iš skirtingų šalių, o tuo tarpu ir tarpkultūrinių žinių ugdymas bei realus prisilietimas prie pasaulinio masto problemų – ne tik plečia profesinį akiratį, bet ir skatiną asmeninį augimą bei empatiją. Asociacijos „Aktyvus Jaunimas“ sporto ir sveikatoskomandos vadovė Kamilė teigia, jog „geriausia darbo nevyriausybinėje organizacijoje dalis yra ta, kad čia suburiami labai įvairūs žmonės, galintys dalintis beprotiškomis idėjomis ir jas paversti realybe. Taip pat, lyginant su privačiu sektoriumi, NVO aplinka daug nuoširdesnė ir lakstesnė, o „Aktyvus Jaunimas“ sukuria visiškai laisvą ir kūrybišką aplinką dirbti ir siekti tikslų“.

Profesinis bei asmeninis tobulėjimas

Be anksčiau minėtų mokymosi bei tobulėjimo galimybių, darbas NVO suteikia sąlygas įgyti praktinės patirties įvairiose srityse, apimant projektų valdymą, komunikaciją, lėšų pritraukimą ir panašiai. Be to, dėl darbo įvairovės bei lankstumo, ugdomi ir kiti vertingi įgūdžiai – lyderystė, gebėjimas prisitaikyti, problemų sprendimas bei darbas komandoje, o tai yra paklausu, siekiant karjeros pačiose įvairiausiose srityse.

Prasmės ir pasitenkinimo paieškos

Kitaip nei daugelyje kito sektoriaus darbų, įsitraukimas į NVO veiklą dažnai suteikia gilų prasmės bei pasitenkinimo jausmą. Kodėl? Darbuotojai mato tiesioginį darbo poveikį žmonių bei bendruomennių gyvenimui, kas didina vidinę motyvaciją bei padeda išlikti įsitraukusiems į savo pareigas, o tai lemia ir didesnį pasitenkinimą darbu. Tai patvirtina ir asociacijos „Aktyvus Jaunimas“ projektų vadovė Deimantė, teigdama, jog „NVO yra vieta, kur svajonės bei idėjos gali virsti realybe, o darbe matoma reali prasmė“.

Taigi, darbas NVO sektoriuje gali teikti daug privalumų, įskaitant galimybę kurti reikšmingus pokyčius visuomenėje, dalyvauti dinamiškoje darbo aplinkoje bei pasinerti į visapusišką tobulėjimą ar net ieškoti pasitenkinimo bei prasmės. Nesvarbu, ar studijuojate, neseniai baigėte studijas, ar esate specialistas(-ė), siekianti(-s) karjeros pokyčių – NVO sektorius atviras kiekvienam žmogui, degančiam teigiamo pokyčio siekiu.

Apie asoaciaciją „Aktyvus jaunimas“:Asociaciją “Aktyvus jaunimas” vienija bendras tikslas – kurti galimybes jaunimui bei pozityvų ir tvarų pokytį visuomenės santykyje su ekologija, sveikata bei pažeidžiamomis grupėmis. Mūsų vizija: tapti lyderiaujančia organizacija, kuriant socialiai integruotą ir harmoningą pasaulį.

https://activeyouth.lt/

Darbo NVO sektoriuje pasiūlymai

Dalintis su kitais