Ieškantys darbo įsidarbinimo galimybes vertina pozityviau

įsidarbinimo

Personalo paieškos bendrovės – CV-Online liepos mėnesį vykdytos apklausos rezultatai parodė, kad šiuo metu 51% ieškančiųjų darbo mano, kad įsidarbinti sudėtinga, bet įmanoma, 13% – sudėtinga, beveik neįmanoma. Palyginimui, vasario mėnesio apklausos duomenimis, net 16% respondentų nurodė, kad susirasti darbą beveik neįmanoma, o 48% – sudėtinga, bet įmanoma.

Liepos mėnesį taip pat išaugo skaičius manančių, kad įsidarbinti įmanoma: vasarį taip manančių buvo 25%, šiuo metu – 28%.

Tuo tarpu manančių, kad yra daug įsidarbinimo galimybių sumažėjo nuo 11% vasario mėnesį iki 8% – liepą.

Palankiau savo įsidarbinimo galimybes vertina patirties ir darbo rinkoje reikalingų įgūdžių turintys specialistai, kurie darbo ieško didžiuosiuose miestuose ir paklausiose darbo srityse, pvz, IT, inžinerija, technologijos, finansai.

Vyresnio amžiaus darbuotojai (virš 50 metų amžiaus), dažniau iš regionų ir neturintys svarios/paklausios darbo patirties ar įgūdžių savo įsidarbinimo galimybes vertina kaip sudėtingas.

Šis įsidarbinimo galimybių vertinimas atitinka šiandieninę darbo rinkos situaciją. Vasario mėnesį ieškantys darbo www.cvonline.lt tinklapyje galėjo rinktis iš beveik 3800 darbo pasiūlymų, tuo tarpu liepos mėnesį – iš 3200 darbo pasiūlymų. Skelbimų skaičius nuo balandžio mėnesio stabiliai auga, tačiau ieškantys darbo mato, kad ne visose darbo srityse yra pakankamas darbų pasirinkimas kaip prieš karantiną.

Šiuo metu daugiausiai darbo pasiūlymų yra skirta šių sričių darbuotojams:

 1. IT
 2. Klientų aptarnavimas / Paslaugos
 3. Gamyba
 4. Finansai/apskaita
 5. Pardavimai
 6. Transportas/logistika
 7. Inžinerija
 8. Bankai/draudimas
 9. Organizavimas/valdymas
 10. Prekyba/pirkimai/tiekimas

Ir žinoma, didžioji dalis darbo pasiūlymų koncentruojasi didžiuosiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

Įprastai liepos mėnuo darbo rinkoje būdavo gan ramus, mažiau aktyvus tiek iš ieškančiųjų darbo, tiek iš darbdavių pusės. Net ir neturintys darbo liepą vangiai ieškodavo darbo, o įmonės paskelbdavo mažiau darbo pasiūlymų. Šiemet liepa yra kaip niekad aktyvi abiems pusėms, ieškantys darbo aktyviau ir dažniau kandidatuoja į juos dominančias pozicijas.

Persigrupavo darbo paieškai naudojami kanalai

Karantinas pakoregavo darbo paieškos kanalų žemėlapį, gerokai sumažėjo respondentų darbo paieškai naudojančių įvairių skelbimų portalus nuo 20% iki 17%, o išaugo naudojančių LinkedIn’ą (nuo 8% iki 12%). Šiuo metu populiariausi darbo paieškos kanalai rikiuojasi tokia tvarka:

 1. Specializuoti darbo paieškos tinklapiai – 28%
 2. Įvairių skelbimų portalai – 17%
 3. LinkedIn – 12%
 4. Personalo atrankų įmonių tinklapiai – 11%
 5. Užimtumo tarnyba – 9%
 6. Pažintys/rekomendacijos – 8%
 7. FB – 8%
 8. Kreipiasi tiesiai į dominančias įmones – 7%

Svarbiausi aspektai renkantis darbą

Nežymiai, bet pasikeitė ieškančiųjų darbo lūkesčiai būsimam darbui: atlyginimas pagal svarbą išlieka pirmoje vietoje, vasarį atlyginimo kriterijų, kaip svarbiausią, nurodė 22% respondentų, liepą – 21%. Dirbti įdomų darbą tapo dar svarbiau (išaugo nuo 16 iki 17 procentų); karjeros galimybės taip pat yra itin vertinamos ir jų svarba nuo vasario mėnesio 9% išaugo iki 11 procentų liepą; įmonės įvaizdis ir reputacija taip pat išaugo nuo 2 iki 3 procentų; sumažėjo nurodančių, kad lankstus darbo grafikas yra svarbus aspektas renkantis darbą. Kiti rodikliai išliko tame pačiame lygyje kaip ir vasario mėnesį.

Apie apklausą

CV-Online vasario ir liepos mėnesį vykdytoje apklausoje dalyvavo 2103 ieškantys darbo iš visos Lietuvos. Apklausos vykdytos internetu.

Dalintis su kitais