HR mitas: Įmonėse niekas nesikeičia. Prieš 5 metus susidariau blogą nuomonę apie šią įmonę, todėl į jos skelbimus dabar net nežiūriu

Gerai, prisipažinkite, ar esate net neatsidarę ir neperskaitę įmonės darbo skelbimo, vien tik dėl to, kad kažkada, prieš 5 metus su ja turėjote ne pačios geriausios patirties? Pasitaiko, sakysit.

Vis dar laikot piktumą? Minit ją bloguoju? Nevengiant ir kitiems papasakoti, kaip su jumis neprofesionaliai elgėsi atrankos metu? Kaip apgavo. Ignoravo ir pan. Ir tikrai, sunku užmiršti blogą patirtį, ypač tokia jautria – darbo paieškos tema. Net nenorit pagalvoti, kad teks grįžti į tuos pačius vandenis. Nenorit vėl patirti blogas emocijas, nusivilti ir t.t. Todėl apeinat ratu tokios įmonės skelbimus. Suprantam.

Tačiau, kaip pastebi CV-Online Recruitment personalo atrankų specialistė Simona Plytninkienė, manyti, kad per 5 metus įmonėje niekas nepasikeitė, būtų klaidinga. Ypač šiais laikais, kai įmonės susiduria su iššūkiais pritraukiant darbuotojus ir tiesiog negali sau leisti stovėti vietoje.

-Jei įmonė identifikuoja esmines darbuotojų pritraukimo ir išlaikymo problemas, imasi veiklos pokyčių, rūpinasi ir užtikrina darbuotojų gerovę, keičia ir gerina atrankos, darbuotojų įvedimo procesą, tai per 5 metus įmonė gerokai pasikeičia. Todėl galvoti, kad tai kas buvo prieš 5 metus bus ir dabar, yra ydinga. Konkurencingoje darbo rinkoje įmonei per 5 metus būtų sudėtinga nei kiek nepatobulėti, nepaaugti, nekeisti procesų, nediegti naujovių, technologinių sprendimų ir pan., – mano S. Plytninkienė.

Personalo atrankų specialistė mano, kad duoti antrą šansą darbdaviui gali būti sudėtingiau buvusiems įmonės darbuotojams: „Jie gali rimtai suabejoti, ar įmonė pateisins lūkesčius, kurių nepateisino prieš metus ar kelis. Tačiau net ir tokiu atveju yra sprendimas. Jei buvęs darbuotojas domisi grįžimu į įmonę, apie dabartinę situaciją įmonėje galima pasiteirauti joje likusių kolegų. Neturėtų būti sudėtinga rasti reikalingų kontaktų.“

-Tikiu, kad yra tokių įmonių, kuriose per 5 metus niekas nepasikeitė, bet tuomet kyla klausimas, kaip joms sekasi pritraukti darbuotojus ir atitikti šių dienų realijas. Apskritai, šiais laikais įmonei 5 metai yra didelis laiko tarpas, per kurį daug kas gali pasikeisti. Situacija gali pablogėti, pagerėti, vėl pablogėti ir vėl pagerėti. Gali įvykti reikšmingi ir kardinalūs pokyčiai, todėl geriau žiūrėti ir vertinti trumpesnį laikotarpį, pvz. kas įmonėje įvyko per 1 metus ir ypač, kas joje vyksta šiuo metu, – svarsto Simona.

Informacijos apie įmonę tikrinimas

Anot, S.Plytninkienės, visuomet pravartu pasidomėti įmone, į kurią ketinate kreiptis dėl darbo, tačiau nereikėtų priimti už gryną pinigą atsiliepimų, kurie pavyzdžiui, parašyti prieš 3 ar daugiau metų:

„Ieškokite šviežiausios informacijos apie įmonę, darbuotojų gerovę. Tikrinkite patikimus šaltinius, teiraukitės ten dirbančių darbuotojų, kaip jie šiandien vertina darbą įmonėje. Pasidomėkite, kaip esami darbuotojai komunikuoja apie savo darbą, komandą, įmonę socialinėje erdvėje, LinkedIn‘e. Kuo jie dalinasi, kas jiems svarbu. Kuo jie džiaugiasi, didžiuojasi.

Galima pasidomėti ir ką bei kaip žiniasklaidoje apie darbuotojų gerovę kalba pati įmonė. Tačiau tokią informaciją derėtų vertinti atsargiai ir gerai pasverti.“

Juk neretai pakanka minimalių pokyčių ir sąlyginai trumpo laikotarpio, kad įmonė pasikeistų į gerą. Darbuotojų gerovės klausimas šiuo metu itin aktualus, o pokyčius įmonėse galima įgyvendinti gan greitai ir tam nebūtinai reikalingos didelės investicijos. Todėl nenurašykite jus dominančių darbo pasiūlymų dėl prieš keletą metų turėtos blogos patirties, – pataria personalo srities specialistė.

Plytninkienė mano, kad ne tik aplinkos ar technologijų diktuojamos sąlygos verčia keistis organizaciją: „Kai domėsitės įmone, atkreipkite dėmesį ir į pokyčius vadovaujančiose pozicijose. Gal pastaraisiais metais pasikeitė įmonės, skyrių vadovai? Kas jie? Kada tai įvyko? Vadovų pasikeitimas dažnu atveju reiškia nemenkus pokyčius organizacijoje.“

Pasikeitimai organizacijoje atsispindi ir pačiuose darbo pasiūlymuose. Tos pačios įmonės darbo skelbimas prieš 5 metus gali absoliučiai skirtis nuo šiandieninio pasiūlymo. Jei skelbime matote ne  begalinį reikalavimų sąrašą, o adekvatų jų kiekį, bei daugiau lankstumo, jei įmonės bendravimo tonas draugiškas, o naudų krepšelis patrauklus – svarstykite galimybę kandidatuoti.

Sėkmingos darbo paieškos nesižvalgant į praeitį linki

HR mitų griovėja

Simona Plytninkienė

www.personaloatrankos.lt

Dalintis su kitais