Tarptautines karjeros galimybes siūlanti Avia Solutions Group – Top darbdavys ‘20

avia solutions group

Džiugu TOP Darbdavių sąrašuose matyti įmones, kurios kasmet sulaukia ypatingo ieškančiųjų darbo susidomėjimo. Viena iš jų – Avia Solutions Group.

Apie įmonės veiklos specifiką, iššūkius, pasiekimus bei darbuotojų poreikį pasikalbėjome su Avia Solutions Group personalo direktore Inga Staniūne.

Specifinė rinka ieško komandos pastiprinimo

„Avia Solutions Group“ įmonių grupė vienija 92 biurų visame pasaulyje, todėl nuolatos ieškome komandos pastiprinimo tiek administraciniuose, tiek gamybos bei inžinerijos padaliniuose. Įprastai, vienu metu ieškome 50-100 naujų darbuotojų įvairioms veiklos sritims – nuo mechanikos ir inžinerijos iki rinkodaros, komunikacijos ar IT specialistų.

Kalbindami naujus komandos narius, visuomet atsižvelgiame į du dalykus: vidinę motyvaciją ir ryžtą mokytis. Aviacija – labai specifinė rinka, o profesionalų ratas Lietuvoje ganėtinai siauras, todėl visiems naujai prisijungusiems darbuotojams esame parengę specializuotus mokymus ir įvadą į aviacijos rinką.

Žinoma, specifinės patirties reikalaujančiose aviacinėse darbo pozicijose, keliami aviacinės kvalifikacijos ir licencijų reikalavimai, tačiau bendrai mūsų srityje vieni iš būtinųjų kriterijų yra anglų ir/ar kitų užsienio kalbų žinios.

Avia Solutions Group darbo pasiūlymai

Tarptautinės karjeros galimybės

Šiuo metu „Avia Solutions Group“ turi 92 biurus bei gamybos centrus, kurie vykdo veiklą 5 žemynuose, tad darbo pasiūlymų turime tiek Europoje, tiek Azijoje, tiek Jungtinėse Amerikos Valstijose. Didžiausi mūsų verslo ir aptarnavimo padaliniai yra Lietuvoje – Vilniuje ir Kaune, todėl daugiausia darbo pasiūlymų turime būtent čia, tačiau nemažai darbuotojų ieškome ir Jungtinėje Karalystėje, Latvijoje, Ukrainoje ar net Kinijoje. Verta paminėti, kad mūsų darbuotojai dažnai pasinaudoja progomis pratęsti savo karjerą užsienio įmonėse –visada suteikiame galimybę savo darbuotojams augti ir kilti karjeros laiptais. Džiugi statistika, kad šiuo metu tokia galimybe yra pasinaudoję bent 45 vadovai, kurie dirba užsienio padaliniuose ir vadovauja didelėms užsieniečių komandoms, o į Lietuvą sugrįžta vos keletą kartų per metus.

Iki pandemijos dirbti iš namų galima būdavo kelias dienas per mėnesį, su vadovu susiderinus iš anksto. Šiuo metu visi administracijos darbuotojai dirba iš namų, todėl po pandemijos suvaldymo įvertinsime darbuotojų poreikius ir lūkesčius bei darysime atitinkamus sprendimus, kuriuos diktuos tiek darbuotojai, tiek rinkos tendencijos. Jau dabar matome galimybės dirbti nuotoliu privalumus.

Galimybė prisiliesti prie aviacijos verslo pasaulio

Dauguma mūsų grupės įmonių priima praktikantus privalomajai arba savanoriškai praktikai. Mes lanksčiai prisitaikome prie privalomosios praktikos laikotarpio ir stengiamės suteikti studentams kiek įmanoma daugiau žinių.  

Praktikantai dažniausiai priimami į įvairius įmonių administracijos departamentus: klientų aptarnavimo, asistavimo verslo valdymo klausimais, pardavimo, personalo, marketingo, komunikacijos, IT ar finansų.

Kai kuriose įmonėse praktikantai priimami ir į techninius departamentus – lėktuvų remonto angarus. Praktikos metu studentai įgyja išties vertingos patirties, nes gauna galimybę savomis rankomis prisiliesti prie aviacijos verslo pasaulio, suprasti, kokie procesai vyksta įmonėse, išmoksta bendradarbiauti, įgyja praktinių įgūdžių, užmezga vertingų pažinčių. Praktikantai gauna galimybę padirbti su aukščiausio lygio profesionalais ir semtis iš jų patirties bei praktinių įgūdžių.

Nors ne visos praktikos pozicijos yra potencialios darbo vietos, po praktikos laikotarpio tęsti darbą įmonėje galimybių tikrai yra. Ypatingai techniniuose departamentuose, priimant praktikantus atsižvelgiama į jaunųjų profesionalų aktyvumą, motyvaciją bei norą dirbti. Talentingiausieji dažnai prisijungia prie įmonės vos pabaigę praktiką – atsižvelgiame į darbuotojo poreikį studijoms ir suteikiame tinkamas galimybes dirbti.

Pandemija pakoregavo įmonės augimo planus

Būtent šiais metais, darbuotojų sezoniniams ar trumpalaikiams darbams poreikio mūsų įmonių grupėje greičiausiai nebus. Pandemija pakoregavo ir mūsų augimo bei plėtos planus. Įprastai, sezono metu kai kuriose aviacinių paslaugų įmonėse sezoninius darbuotojus priimame 3-4 mėnesiams.

Mokymai neturintiems aviacinės darbo patirties

Dauguma mūsų darbuotojų prieš prisijungdami prie komandos neturi aviacinės darbo patirties. Visiems naujokams yra numatytas konkretus įvedimo planas – nuo bendro įvado, supažindinant su aviacijos rinka, iki saugumo bei inžinerinių mokymų, jeigu darbo pozicija to reikalauja. Palaipsniui darbuotojams suteikiami ir kiti vidiniai mokymai: aviacinės saugos, atitikties, specifiniai, susiję su konkrečios pozicijos specifika, taip pat darbuotojai supažindinami su vidinėmis IT sistemomis, su kuriomis teks dirbti. Vėliau suteikiamos galimybės darbuotojams kelti savo kvalifikaciją, įgauti sertifikatus bei licencijas tam tikrose inžinerinėse srityse.

Iš kandidatų tikisi vidinės motyvacijos

Aviacija yra savotiškai „romantiška“ verslo sritis, todėl žmonės dažnai susižavi pačia idėja dirbti aviacijoje. Mums svarbiausia darbuotojo savybė – vidinė motyvacija. Motyvuotas žmogus bus pasiruošęs mokytis ir nuolatos tobulėti, kelti kvalifikaciją ar pasiūlyti inovatyvių sprendimų. Mes esame pripratę auginti darbuotojus ir suteikti jiems galimybes, todėl viskas, ko iš jų tikimės – tai vidinio užsidegimo pasiimti viską, ką organizacija siūlo ir vidinės motyvacijos nuolat tobulėti.

Motyvacinės sistemos ir kiti privalumai

Avia Solutions Group didžiuojasi tuo, kad joje dirba talentingi ir motyvuoti žmonės. Kadangi esame globali įmonių grupė, savo darbuotojus raginame ieškoti galimybių realizuoti save skirtingose pozicijose grupėje, įgyvendinti savo asmeninius tikslus bei siekti karjeros mūsų grupės įmonėse tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

Darbuotojai skatinami prisidėti prie įmonių tobulėjimo vertinant jose vykstančius verslo procesus ir teikiant pasiūlymus juos patobulinti. Visos įmonės turi savo motyvacines sistemas. Keli to pavyzdžiai:

  • Vertybių dienos, kuriose įteikiami apdovanojimai už vertybių pritaikymą kasdienybėje.
  • KAIZEN pasiūlymai, kuomet darbuotojai teikia idėjas darbo optimizavimui, o už geriausias ir įgyvendintas idėjas darbuotojams yra numatytos skatinimo priemonės.
  • Motyvaciniai priedai taip pat gali būti skiriami darbuotojams už dalyvavimą įvairiose papildomų projektų veiklose.
  • Ambasadorių projektas, kurio pagalba ne tik paprastai ir aiškiai nušviečiame konkrečios įmonės kasdienybę, tačiau darbuotojai įtraukiami į smagias veiklas.
  • Metiniai darbuotojų apdovanojimai, kurie organizuojami visos grupės mastu, o vienoje iš 10-ies kategorijų laimėjęs darbuotojas ir jo pasiekimai pristatomi tiesiogiai transliuojamo/vykstančio renginio metu.

Taip pat, Avia Solutions Group HQ pastate Vilniuje skiriamas ypatingas dėmesys darbuotojų erdvėms, kurios padėtų jiems išlaikyti darbo ir asmeninio gyvenimo balansą. Pastate yra sporto klubas, kuriame darbuotojai gali nemokamai lankytis ir savarankiškai sportuoti arba lankyti grupines treniruotes. Esant poreikiui, darbuotojai turi galimybę specialiame kambaryje palikti vaikus nuo 4 iki 11 metų. Pastate darbuotojams įrengtas bistro, kuriame kiekvieną dieną patiekiamas įvairus restorano šefų paruoštas maistas.

Skatinant darbuotojų bendrumą stengiamės juos suvienyti įvairioms veikloms: nuo savanorystės, kraujo donorystės akcijų iki dalyvavimo sporto renginiuose ar labdaros projektuose. Kartą per mėnesį organizuojamos įvairios sveikatingumo ar gyvenimo būdo paskaitos. Darbuotojai yra įpratę dalintis gerosiomis praktikomis tarp įmonių, o be viso to – kiekviena įmonė organizuoja darbuotojams skirtus komandų stiprinimo, šventinius renginius, taip pati įvairių progų paminėjimo renginius, į kuriuos darbuotojai vis labiau įsitraukia.

Darbas „Avia Solutions Group“ – tavo karjeros pakilimo takas. Rinkis sau aktualiausią darbo pasiūlymą ir prisijunk prie didžiausios aviacijos šeimos regione: careers.aviasg.com

Dalintis su kitais