Atostogų metu iš dalies dirba kas antras

atostogų

Pagal LR DK kasmetinės atostogos – laikotarpis, per kurį darbuotojas pailsi ir susigrąžina darbingumą. Darbo kodeksas taip pat numato, kad kasmetines atostogas darbuotojui galima suteikti dalimis ir viena iš atostogų dalių turi būti ne trumpesnė nei 14 dienų.

Karjeros portalas – CV-Online kartu su poilsio portalu – Noriunoriunoriu.lt teiravosi dirbančiųjų apie jų atostogų ypatumus, kiek truko paskutinės jų atostogos, ar pavyko atostogų metu atsiriboti nuo darbo ir pailsėti.

CV-Online ir Noriunoriunoriu.lt atliktos apklausos duomenimis, pusei respondentų nepavyko atostogų metu išvengti darbinių užduočių: kas penktam atostogaujančiam teko atsakinėti į darbinius telefoninius skambučius, 12% atostogas leido nuolat tikrindami darbinį el.paštą ir atsakinėdami į užklausimus, o 10% besiilsinčiųjų kelis kartus užsuko į darbą.

Technologijų dėka darbuotojai gali nuolat sekti ir tikrinti darbinę situaciją. Dažniausiai iš smalsumo, įpročio, noro kontroliuoti situaciją ar negebėjimo atskirti darbą nuo poilsio. Darbuotojas atsiliepdamas į skambučius, tikrindamas el.paštą po darbo ir ypač atostogų metu suniveliuoja darbo ir laisvalaikio ribas. Jis jaučiasi reikalingas, bet ilgalaikėje perspektyvoje tampa mažiau efektyvus, produktyvus ir laimingas.

1/3 apklaustųjų atostogos truko 2 savaites, 24% – 1 savaitę, 20% – kelias dienas ir tik 5% atostogavo 4 savaites.

Per 2 savaites darbuotojas nespėja nutolti nuo darbinių užduočių, žino, kas ir kur vyksta, todėl grįžęs po atostogų greitai adaptuojasi ir tęsia darbus. 4 savaičių trukmės atostogos trikdo įmonės veiklą, todėl darbdaviai linkę darbuotojų atostogas skaidyti į trumpesnius laikotarpius.

52% respondentų atostogavo tik Lietuvoje, 30% – Lietuvoje ir užsienyje, o 18% tik užsienyje. Atostogaujant Lietuvoje darbuotojai yra lengviau pasiekiami telefonu ar internetu, todėl dažnas pasirinkęs atostogas Lietuvoje neturi galimybės pilnai atsitraukti nuo darbo.

Apklausos dalyviai prioritetą teikia poilsinėms – 24% ir pažintinėms – 16% kelionėms. 18% respondentų renkasi trumpas 1 ar kelių dienų išvykas, net 11% atostogauja namuose.

Tyrimo duomenimis, po atostogų pilnai pailsėję jaučiasi 29% apklaustųjų, 59% – tik iš dalies, o 12% į darbą grįžo visiškai nepailsėję.

Apklausos duomenimis, iki rugsėjo kasmetinėmis atostogomis jau pasinaudojo beveik 70% dirbančiųjų.

Šiemet daugiausiai neatostogavusių darbuotojų yra klientų aptarnavimo, paslaugų, administravimo, prekybos, žemės ūkio, inžinerijos, statybų, transporto, turizmo ir viešojo maitinimo srityse. Neatostogavimo priežastys įvairios: darbo pobūdis, darbų sezoniškumas, individualus santykis su klientais, darbuotojų trūkumas ir t.t.

Darbas be atostogų galutiniame rezultate blogina tiek darbo rezultatus, tiek ir asmeninio gyvenimo kokybę.

„Noriunoriunoriu“ ir „CV-Online“ organizuotoje internetinėje Lietuvos gyventojų apklausoje dalyvavo 12 566 respondentai. Ji vykdyta šių metų rugpjūčio 24 – rugsėjo 5 dienomis.

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *