5 būdai, kaip gyvenimo aprašyme išryškinti svarbiausią informaciją

informaciją

Gyvenimo aprašymai iš ilgų, kelis puslapius apimančių nuobodžių rašinėlių pavirto į glaustus, koncentruotus, šviežiausią kandidato informaciją apimančius ir viename puslapyje telpančius reklaminius prospektus.

Tačiau, net ir supaprastinus bei sumažinus CV apimtį, vis tiek kyla klausimas, o kaip padaryti, kad darbdavys atkreiptų dėmesį į pačius svarbiausius iš svarbiausių dalykų? Kaip net ir trumpame tekste išlaikyti darbdavio dėmesį bei nesiplečiant atskleisti savo potencialą.

Pasinaudokite keliais triukais, kurie personalo specialistui padės jūsų CV greitai rasti reikalingą informaciją ir pripažinti jus potencialiai tinkamu kandidatu, su kuriuo verta keliauti į sekantį atrankos etapą.

  1. Eiliškumas. Kadangi skaitome iš kairės į dešinę ir nuo viršaus žemyn, tai pagrindinė – svarbiausia CV informacija turėtų būti puslapio viršuje, kad ir per visą puslapio plotį. Jūsų namų adresas tikrai nebus ta – svarbiausia informacija, tačiau galite pradėti nuo trumpo jūsų, kaip specialisto, profesionalo prisistatymo, kuriame paminėkite savo ryškiausias, svarbiausias savybes, patirtį, įgūdžius ir kompetencijas, kurios bus reikalingos būsimame darbe. Eiliškumo laikykitės ir detaliau aprašydami darbo patirtį, išsilavinimą bei įgūdžius, t.y. visuomet pradėkite nuo naujausių ir svarbiausių, su būsimu darbu susijusių dalykų. Jei jūsų išsilavinimas turi daugiau svorio nei jūsų, su būsimu darbu nesusijusi, darbo patirtis, pradėkite nuo išsilavinimo ir atvirkščiai.
  2. Spalva. Jei norite atkreipti dėmesį į kurią nors svarbią CV detalę, panaudokite spalvas. Tik nepersistenkite su jų gausa. Spalvų neturėtų būti per daug, nes kitaip CV atrodys neprofesionaliai, o margumas trukdys sufokusuoti dėmesį. Jei CV pavyks išsiversti su 2 spalvomis, bus pats tas. Galite naudoti spalvotus blokelius tekstui, kita spalva išryškinti CV dalių antraštes ir pan. Pasidomėkite ir spalvų reikšmėmis, nes vienaip atrodys CV su ryškiais purpuro elementais, o kitaip – su tamsiai mėlynais.
  3. Teksto išryškinimas. Svarbią informaciją galite išryškinti pasirinkdami kitą šriftą, tik ne „Comic sans“, juk nenorite atrodyti komiškai, kitą šrifto dydį, naudodami „bold“ ar papildomą informaciją pateikdami „italic‘u“. Ir vėl, nepersistenkite. Išryškinkite tik tai, kas svarbiausia, nes jei išryškinsite daugybę dalykų, galutiniam rezultate CV atrodys kaip beskonybės kratinys. Šiuo atveju saikas ir balansas itin svarbu.
  4. Tarpai. Kuo labiau suglaudintas tekstas, kuo jo daugiau ir kuo mažesni tarpai tarp eilučių bei pastraipų, tuo sudėtingiau jį skaityti ir suprasti. Pasistenkite ilgesnį tekstą išskaidyti pastraipomis, tarp skyrių daryti didesnius tarpelius.
  5. Grafiniai elementai. Kai kurią tekstinę informaciją galite pakeisti grafiniais elementais, taip ir dėmesį atkreipsite ir atskleisite savo kūrybiškumą. Pvz, vietoj kurio nors įgūdžio įvertinimo žodžiais „labai gerai“, galite naudoti įvertinimą žvaigždutėmis, skale ar pan. Apskritai įgūdžius galite nurodyti ne tekstu, o aiškiai suvokiamais simboliais, pvz. užsienio kalbas galite įvardinti jų vėliavėlių simboliais. Prie esamų ar buvusių darboviečių pavadinimų galite naudoti jų logotipus, ypač, jei įmonės ir jos prekinis ženklas puikiai žinomas rinkoje.

Ir žinoma, CV turi turėti aiškią, patogią skaityti struktūrą. Reikia daugiau CV rašymo patarimų? Juos rasite čia.

Reikia pagalbos ieškant darbo? Kreipkitės į CV-Online profesionalus.

Dalintis su kitais