10 priežasčių, kodėl verta savanoriauti renginiuose

savanoriauti

Jei nors retsykiais pagalvojate, kad gal būtų įdomu savanoriauti, bet niekaip tam nesiryžtate, štai keletas priežasčių, kodėl verta rinktis savanorystę. Savanorystę renginiuose.

  1. Įvairi patirtis per trumpą laiką. Jei renginys vyksta kelias valandas, 1 dieną ar kelias, jūs turėsite galimybę per itin trumpą laiko tarpą išbandyti save atliekant įvairias užduotis. Kur dar būti galima gauti tokios patirties?
  2. Susipažinsite su renginių organizavimo virtuve. Jei turite tik lankymosi renginiuose patirties, savanoriaujant juose pamatysite, kiek smulkmenų reikia sustyguoti, kad renginys įvyktų.
  3. Geriau pažinsite save. Savanoriaujant jums teks atlikti daug skirtingų užduočių, kurių įprastomis sąlygomis gal niekuomet net nesiimtumėt. O tai leis jums geriau pažinti save, ypač kaip greitai prisitaikote, perprantate reikalo esmę, ar greitai orientuojatės, ar prisiimate atsakomybę ir t.t.
  4. Įgysite problemų sprendimų įgūdžių, tobulėsite. Neatvežė tiek, kiek reikia? Per mažai? Per daug? Ne tas? Ne ten? Neatvyko savanoriai? Vėluoja renginio vedėjas? Trūksta kėdžių? Organizuojant renginį atsitikti gali bet kas ir pamatysite, kaip greitai (ypač komandoje) galite rasti išeitį netikėtoje situacijoje. Pravers gyvenime.
  5. Išbandysite save skirtingose rolėse. Atliekant užduotis, greitai pastebėsite ir suprasite, kurios iš jų jums patinka, o kurios – ne. Kurias užduotis atliekate lengvai ir paprastai, o kurias – prisiversdami. Tai gali turėti įtakos ir renkantis studijas, būsimą darbą ar keičiant karjeros kelią.
  6. Susipažinsite ir susirasite draugų. Niekada negali žinoti, kur galite surasti sielos draugą, bendramintį, o gal šiaip žmogų, su kuriuo smagu savanoriauti, o gal kada ir susimatyti. Jei savanoriausite renginiuose, kurie jus domina savo turiniu ir forma, greičiausiai juose sutiksite panašių interesų turinčių žmonių.
  7. Paįvairinsite kasdienybę ir praplėsite akiratį. Jei turite nusistovėjusią kasdienybę, o kiekviena nauja diena beveik niekuo nesiskiria nuo prieš tai buvusios, tuomet savanoriaujant patirsite kažką naujo, pakeisite aplinką, susipažinsite su naujais žmonėmis, kitaip nei įprastai praleisite laiką.
  8. Patirtis, kurią galima įrašyti į CV. Ypač, jei esate darbo rinkos naujokas ir dar tik pradeda savo karjeros kelią, įgytą savanorystės patirtį drąsiai galėsite įrašyti į savo gyvenimo aprašymą ir parodyti darbdaviui, kad esate aktyvus, veiklus ir organizuotas kandidatas. Savanorystė taip pat pravers stojant į aukštąją mokyklą  – gausite papildomų taškų. Jūsų savanoriška veikla imponuos darbdaviui, net jei jūs jau turite svarios darbo patirties.
  9. Įprasminsite save. Kai prisidėsite prie to, kad renginys įvyktų ir pavyktų, kai matysite, kad jūsų ir kiekvieno savanorio, nors ir nedidelis, indėlis sukuria kažką didesnio ir svarbesnio, įprasminsite save – pasijusite svarbia renginio dalimi. Geras jausmas. Taip, savanorystė – viena iš savipagalbos formų. Kai užsiimi prasminga veikla, kuri duoda matomą rezultatą, kuri kažkam suteikia džiaugsmo, pats jautiesi laimingas.
  10. (Nemokamai) sudalyvausite reginyje ir gal gausite dovanų. Taip, gal ir nematysite viso renginio kaip lankytojas, bet, teisybę pasakius, matysite daug daugiau, pvz. renginį iš užkulisių. Ne kiekvienam tai prieinama. Beje, savanoriai neretai apdovanojami ir smulkiomis dovanėlėmis, bet turbūt didžiausia dovana bus pažintys, įspūdžiai, patirtis ir naudinga veikla.

Ir nieko tokio, jei dar nesavanoriaujate. Gal neatradote sau tinkamos savanorystės formos. O gal laiko? O gal noro? Nes savanorystei būtina ne tik norėti, bet ir galėti. Pagalvokite, ką tokio visuomenei naudingo norėtumėte ir galėtumėte nuveikti? Gal būti savanoriu renginiuose jūsų visai netraukia. Rinkitės pagal save. Rinkitės atsakingai. Nes didesnę vertę sukursite pasirinkę ilgalaikį savanoriavimą. O tai tikrai nėra lengva ir paprasta.

Daugiau apie savanorystės galimybes.

Savanoriškas darbas

Dalintis su kitais