KARJEROS PLANAVIMAS. Nuo ko pradėti?

karjeros planavimas

Karjera sustojo vietoje, nori pakeisti karjeros kryptį, o gal ieškai savo pirmojo darbo? Nuo ko pradėti, kad darbo paieška neužtruktų ir būtų tikslinga.

Karjeros planavimas turėtų prasidėti nuo šių bazinių 5 žingsnių:

1. Savianalizės: išanalizuokite ir susisteminkite savo stiprybes, išskirtinumus, turimus įgūdžius, kompetencijas, asmeninę ir darbinę patirtį, pasiekimus, potencialą. Kuo patinka dabartinis darbas (užduotys, atsakomybė), ką galėtumėte daryti papildomai, kitaip, ar kažką kito? Kodėl norėtumėte daryti kažką kito?
2. Pagalba: jei reikia, atlikite (karjeros/asmenybės) testus, pasitarkite su jus dominančios darbo srities profesionalais ar karjeros konsultantais.
3. Rinkos analizės: kokie darbai Jums tiktų, kokiuose darbuose galėtumėte pritaikyti savo turimus įgūdžius ir patirtį? Ar tokių darbų yra Lietuvos rinkoje, užsienyje? Kur jie yra? Ko reikia norint gauti trokštamą darbą?
4. Svajonių darbo vizualizacijos: kokia tai įmonė, kuo ji užsiima, kur ji, koks jos dydis, darbo vieta, kolektyvas, vertybės, darbo pobūdis, atsakomybė? Gal galėtumėte patys sau sukurti savo svajonių darbo vietą?
5. Potencialo audito: ko trūksta, norint gauti/dirbti svajonių darbą? Kaip galėtumėte pašalinti trūkumus? Kaip ir kur galite įgyti trūkstamų žinių, įgūdžių ir pan.

Karjeros planavimas gali pareikalauti ir plano B, ir plano C. Būkite pasiruošę.

NAUJAUSI DARBO/KARJEROS PASIŪLYMAI

Dalintis su kitais
Surask savo svajonių darbą!

RSS CV-Online – darbo skelbimai