7 dalykai, kurių nebūtina įtraukti į CV

Jei šiuo metu intensyviai ieškote darbo, o Jūsų CV nesulaukia darbdavių dėmesio, patikrinkite, gal CV per daug dėmesio skiriama nereikšmingiems dalykams.

Didžiąją dalį jūsų CV turinio ir ploto turėtų užimti jūsų darbo patirtis. Negailėkite laiko ir pastangų jūsų darbinės patirties, kompetencijų, darbinių įgūdžių aiškiam ir konkrečiam aprašymui, svarbių dalykų išryškinimui. Ši informacija turi būti centrinė – viršutinė – pirmo puslapio CV informacija. Darbdaviai būsimąjį darbuotoją pasirinks pagal tai, ką jis moka ir geba dirbti.

Todėl neleiskite, kad nereikšmingi, jūsų profesionalumo neatskleidžiantys, dalykai sunaudotų didžiąją dalį jūsų CV ploto.

Kokie dalykai nebūtini jūsų CV ir dažnai ieškančiųjų darbo įrašomi CV dokumento viršuje, pačioje svarbiausioje dalyje:

  1. Amžius. Taip, amžiaus tikrai nebūtina įrašyti į CV, nes personalo specialistai darbuotoją renkasi pagal jo patirtį ir/ar potencialą, o brandumas visiems skirtingu laiku ateina.
  2. Lytis. Ne lytis lemia jūsų kompetencijas, o noras ir gebėjimas tas kompetencijas įgyti.
  3. Pilietybė ir gimtoji kalba. Trumparegiška darbuotojo tinkamumą konkrečiam darbui matuoti pagal jo pilietybę ar gimtąją kalbą, stereotipus ar išankstines nuostatas apie tautybes. Darbuotojas pasirenkamas taikant pagrįstus kandidato atrankos ir vertinimo metodus.
  4. Namų adresas. Tikrai nereikia rašyti pilno savo namų adreso, nes jis jums, kaip specialistui, nesukuria jokios pridėtinės vertės.
  5. Šeiminė padėtis. Kur ir su kuo gyvenate, kiek vaikų turite yra jūsų asmeninis reikalas.
  6. Nuotrauka. Galite įdėti, jei prašo. Galite įdėti, ji norite, kad jus geriau įsidėmėtų. Bet kitais atvejais, tikrai nebūtina.
  7. Rekomendacijos. Nedėkite, jei neprašo. Nes, teisybę pasakius, darbdaviai rekomendacijas linkę tikrinti savais būdais.

Eliminavę visus šiuos punktus, sutaupysite daug vietos ir galėsite išsamiau aprašyti savo sukauptą patirtį, kuri pravers būsimame darbe.

Beje, rašant CV, visuomet galvokite, ar darbdavys tik užmetęs akį į mano CV iš karto supras, kokios srities specialistas aš esu ir kodėl būtent aš tinku šiam darbui.

Daugiau naudingos informacijos ir patarimų apie CV rasite čia.

Dalintis su kitais